Organizacja

Przyjemny poranek? 5 porad aby stało się to możliwe.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego skończyły się miłe bezstresowe poranki. Jeżeli masz dzieci, to musisz je teraz wyprawić do przedszkola lub szkoły. Jeżeli nie masz dzieci to i tak musisz wyjść wcześniej gdyż z nastaniem 1 września korki niesamowicie się wydłużają.

Oto 5 porad aby poranki były jak najbardziej przyjemne:

  • Wyśpij się.

O wiele łatwiej wstać rano jeżeli jesteś wypoczęty. Zalecana ilość snu to 7-8h. Oczywiście, że ciężko jest położyć się wcześniej, gdyż zazwyczaj tylko wieczorem masz czas dla siebie. Ale uwierz mi warto. Jeżeli chodzisz późno spać i nie dasz rady zasnąć wcześniej wypij melisę czy poczytaj książkę.

  •  Zmień sposób myślenia

Pewnie pierwszą myślą jak wyłączasz budzik jest: „O nie, chce mi się spać, nie chcę wstawać”. To może banał ale zamień to na ” To będzie dobry dzień”. Poleż chwilę i pomyśl co masz dzisiaj fajnego do zrobienia i do dzieła!

  • Zacznij od siebie

Pamiętasz, że w samolocie maseczkę z tlenem najpierw używasz Ty a dopiero potem dziecko? No właśnie. Wstań 15 minut wcześniej przed dziećmi żeby chociaż wypić w spokoju kawę.

  • Przygotuj wszystko wieczorem

Wybierz i wyprasuj ubranie, przygotuj talerze i sztućce do śniadania, spakuj rzeczy do pracy, przygotuj kubek na herbatę itp. Najlepiej zrób listę rzeczy, nawet tych najdrobniejszych, których potrzebujesz rano. Dzięki temu będziesz miał gładki poranek.

  • Zaplanuj śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, nie chcesz chyba jeść byle czego? Jeżeli masz plan, nie będziesz stał przed lodówką jak przed lustrem i na wpół przytomny zastanawiał się co by tu przyrządzić. Twój poranek będzie gładszy. Dzięki planowi możesz przygotować

 

Pamiętaj, dobry dzień zaczyna się od dobrego poranka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *