Porady

Jak wybrać swój idealny lunchbox?

Wbrew pozorom wybór lunchboxa nie jest taki prosty. Jeżeli codziennie zabierasz ze sobą jedzenie do pracy lub szkoły to pewnie wiesz, że opakowanie ma duże znaczenie. Zastanów się w jakiej formie jedzenie najczęściej pakujesz? Ile posiłków? Gdzie jesz i o której? Czy odgrzewasz w mikrofalówce?

Wybór na rynku jest ogromny, sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem.

 1. Wybierz pojemnik, który jest większy niż myślisz, że potrzebujesz – jeżeli będziesz chciał wziąć większą porcję to się nie rozczarujesz.
  fot. amazon.com

 2. Jeżeli nie masz lodówki do której włożysz jedzenie kup pojemnik termiczny, w przeciwnym razie twoja galaretka się rozpuści a masło orzechowe rozpłynie. Możesz wybrać taki z żelowymi ściankami.
  fot. twojlunchbox.pl

 3. Ustal czy potrzebujesz przegródek i jeżeli tak to ile? Czy raczej masz dania jednogarnkowe czy obiad z surówką i chcesz aby była ona odseparowana? Czy potrzebujesz oddzielnego miejsca na sztućce bądź serwetkę?
  fot. omielife.com

 4. Wybierz coś solidnego, w końcu będziesz tego używał cały rok, codziennie.
  fot. amazon.com

 5. Wypróbuj uchwyty i wszelkie zamknięcia. Upewnij się, że pojemnik załadowany jedzeniem będzie łatwy, wygodny i bezpieczny do przenoszenia (nie będzie się otwierać i rozszczelniać).
  fot. ikea.com

 6. Wybierz lunchbox, który ma uszczelki i pozwala na przenoszenie płynnych dań. Nie tylko zupy, ale nawet serek wiejski nie odsączony może się rozlać i narobić bałaganu.
  fot. refinery29.com

 7. Zwróć uwagę jak łatwo będzie go umyć. Czy ma dużo szczelin w których może gromadzić się jedzenie?
  fot. aliexpress.com

 8. Jeżeli używasz mikrofalówki pamiętaj, że pojemnik musi być do tego przeznaczony.
  fot. aliexpress.com

 9. I oczywiście wybierz coś STYLOWEGO!
fot. contemporist.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *