Porady

SUPER TRIK – Jak bezboleśnie pozbyć się zbędnych ubrań?

wieszakowy trik

Odchudź swoją szafę z wieszakową sztuczką.

Wszystkie ubrania w szafie powinny być dopasowane do Ciebie i w Twoim stylu. Rzeczy, które Ci się nie podobają, przeszkadzają w oglądaniu tych, które lubisz. Pozbądź się zbędnych ubrań i zrób to łatwo.

Uwaga będzie petarda. Przedstawiam WIESZAKOWĄ SZTUCZKĘ!!

Zawieś w szafie wszystkie wieszaki tyłem. Jeżeli założysz jakieś ubranie, odkładając je do szafy zawieś wieszak przodem. Jeżeli na koniec sezonu zostaną wieszaki odwieszone tyłem będziesz wiedzieć, że przez ten czas w tych ubraniach nie chodziłeś. Proste i genialne. Będziesz zaskoczony jak wiele ubrań było nieużywanych.

 

To jest chwila na uwolnienie się od zbędnych rzeczy, ale możesz być skłonny zachować nieużywane ubrania. Oto kuszące myśli, które mogą Cię dopaść.

1 kusząca myśl: „Schudę!” Uwierz mi, jeżeli schudniesz będziesz chciał kupić nowe ubrania.

2 kusząca myśl: „A może przytyję” Trzymanie ubrań, bo może przytyjesz, daje Ci tylko pozwolenie na uzyskanie zbędnych kilogramów, będziesz już niejako na to gotowy.

3 kusząca myśl: „Wydałem na to mnóstwo pieniędzy” Kasy już nie odzyskasz, a nauczysz się aby nie kupować ubrań pod wpływem impulsu. Bo widzisz naocznie, że 100zł wydane na to ubranie zostało wyrzucone do kosza lub oddane komuś innemu.

4 kusząca myśl: „Zostawię to dzieciom. Może będą w tym chodzić albo zrobią jakiś strój” Jeżeli nie jest to klasyczny ciuch topowej firmy lepiej na to nie licz.

UWAGA!! Są wyjątki.

Odzież ciążowa – jeżeli masz plany na kolejne dziecko to spokojnie spakuj te ubrania do pojemnika i odstaw z tyłu szafy (chyba, że to ma nastąpić za 5 lat – wtedy oddaj je komuś, komu bardziej się przydadzą).

Ubrania do przerobienia – schowaj je wszystkie razem i w wolnej chwili idź do krawcowej, niech po kolei je poprawia (jeżeli do kolejnego sezonu nic się nie zmieniło to dłużej ich nie trzymaj).

Co zrobić z nieużywanymi rzeczami?

  • oddać – znajomym, rodzinie, potrzebującym,
  • sprzedać – na aukcji, pojedynczo, w zestawach,
  • wymienić – przez internet albo na giełdzie,
  • wyrzucić – postaw reklamówkę z ubraniami przy śmietniku, na pewno do jutra już jej nie będzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *